Shape Created with Sketch. Shape Created with Sketch. odnoklassniki Created with Sketch. path9 Created with Sketch. Shape Created with Sketch. g15 Created with Sketch. vkontakte Created with Sketch. whatsup Created with Sketch. 1449088535_18-youtube Created with Sketch.
ПІДТРИМУЄМО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ РАЗОМ

Всесвітній тиждень грудного вигодовування 2017

ПІДТРИМУЄМО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ РАЗОМ

Стале партнерство та  верховенство права

2016 року WABA (Всесвітній Альянс Сприяння Грудному Вигодовуванню) розпочав подорож тривалістю у 15 років заради досягнення Цілей сталого розвитку (SDGs) шляхом поєднання кожної з цих цілей з грудним вигодовуванням. Однак ми не досягнемо сталого розвитку без багаторівневого партнерства на всіх рівнях.

Logo_Razom-01

25-ий щорічний Всесвітній тиждень грудного вигодовування присвячений співпраці заради спільного блага!

#WBW2017 звертається до адвокатів і активістів, високопосадовців і прибічників грудного вигодовування заради створення нових цільових партнерств. Давайте разом залучати політичну підтримку, увагу ЗМІ, молодь та розширювати наше коло прибічників і помічників.

Тільки так ми зможемо апелювати до цілого покоління та брати на себе тверде зобов’язання досягнути Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Завдання Всесвітнього тижня грудного вигодовування WABA у 2017 році
ІНФОРМУВАТИ: Розуміти важливість  співпраці у 4 Тематичних Сферах

ЗМІЦНЮВАТИСЯ: Визнавати вашу роль та зміни, які ви привносите у сферу, де працюєте

ЗАЛУЧАТИ: Встановлювати зв’язки з іншими та формувати зони спільного інтересу.

СТИМУЛЮВАТИ: Працювати разом заради досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 рокуСталий розвиток стосується перш за все екології, економіки та рівності.

ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ
Грудне вигодовування є природнім і дешевим способом годування малюків і дітей. Воно доступне для кожного та не переобтяжує бюджети домогосподарств у порівнянні з штучним дитячим харчуванням. Таким чином, грудне вигодовування сприяє подоланню бідності.

ПОДОЛАННЯ ГОЛОДУ
Грудне вигодовування як виключний спосіб годування та грудне вигодовування, що триває до досягнення малюком щонайменше дворічного віку, забезпечує високоякісне харчування та адекватний рівень енергії, може допомогти попередити голод, недостатнє харчування та ожиріння. Грудне вигодовування також означає харчову безпеку для малюків.

МІЦНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
Грудне вигодовування істотно покращує здоров’я, розвиток та виживання новонароджених і малюків. Воно також сприяє покращенню здоров’я та самопочуття матерів у коротко- і довгостроковій перспективі.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ
Грудне вигодовування є видатним інструментом рівності, тому що забезпечує кожному малюку справедливість та найкращий старт у житті. Грудне вигодовування є правом виключно жінок, тому суспільство зобов’язане підтримувати матерів заради оптимального грудного вигодовування. Досвід грудного вигодовування надає матері віру у власні сили, оскільки вона здатна контролювати, як харчується її дитина.

ЯКІСТЬ ОСВІТИ
Грудне вигодовування та адекватне допоміжне харчування мають засадниче значення для здатності до навчання. Грудне вигодовування та якісне адекватне допоміжне харчування потужно й позитивно впливають на розумовий та когнітивний розвиток і таким чином сприяють освіті.

ЧИСТА ВОДА, САНІТАРІЯ ТА ГІГІЄНА
Грудне вигодовування повною мірою забезпечує потреби дитині у воді, навіть в спекотному кліматі. З іншої сторони, молочні суміші вимагають доступу до чистої води, засобів санітарії та гігієни.

ДОСТУПНА ЧИСТА ЕНЕРГІЯ
Грудне вигодовування вимагає нижчих затрат енергії у порівнянні з промисловим виробництвом дитячого харчування. Воно також скорочує потреби домогосподарств  у воді та паливі.

ГІДНА РОБОТА ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ
Жінки, що вигодовують дітей грудьми, та яким їхні роботодавці надають необхідну підтримку, є більш продуктивними та відданими. Захист материнства та інші заходи на робочому місці допоможуть жінкам поєднувати грудне вигодовування та іншу зайнятість або роботу. Гідна робота повинна відповідати потребам жінок, що вигодовують грудьми, зокрема тих, що опинилися в скрутному становищі.

ПРОМИСЛОВІСТЬ, ІННОВАЦІЇ ТА ІНФРАСТРУКТУРА В процесі індустріалізації та урбанізації виклики часу та простору набули гостроти. Матерям, що годують грудьми та працюють поза власною оселею, доводиться давати раду цим викликам, вони потребують підтримки роботодавців, власних родин та громад. Ясла поблизу роботи, кімнати для грудного годування та перерви для годування малюків дійсно створюють вражаючу різницю та покращують ситуацію.

ЗМЕНШЕННЯ НЕРІВНОСТІ Практика грудного вигодовування не є однорідною в планетарному масштабі. Грудне вигодовування потребує захисту, просування та підтримки в усіх, та в першу чергу вразливих соціальних верствах. Це допоможе скоротити нерівність.

СТАЛІ МІСТА ТА ГРОМАДИ В метушні великих міст матері, що годують грудьми, та їхні малюки повинні почуватися безпечно та вітатися в громадських місцях. У випадку катастроф та гуманітарних криз жінки та діти потерпають значно відчутніше інших. Вагітні та жінки, що годують грудьми, потребують спеціальної підтримки за таких обставин.

ВІДПОВІДАЛЬНЕ СПОЖИВАННЯ ТА ВИРОБНИЦТВО Грудне вигодовування забезпечує джерело поживних речовин і харчування, яке є здоровим, доцільним, нешкідливим для довколишнього середовища, стійким, природнім та таким, що не споживає багато ресурсів.

ЗМІНИ КЛІМАТУ Грудне вигодовування захищає здоров’я та харчування малюків за несприятливих обставин і під час природних лих, викликаних глобальним потеплінням.

ЖИТТЯ ПІД ВОДОЮ Грудне вигодовування вимагає менше води, ніж харчування дитячими сумішами. Промислове виробництво і реалізація сумішей продукують відходи, які засмічують світовий океан та вражають морське життя.

ЖИТТЯ НА СУШІ Грудне вигодовування є екологічно-безпечним у порівнянні з молочними сумішами. Виробництво сумішей вимагає молочного скотарства, яке часто створює тиск на природні ресурси, додає до викидів парникових газів та впливає на кліматичні зміни.

ПОТУЖНІ ІНСТИТУТИ МИРУ І СПРАВЕДЛИВОСТІ Грудне вигодовування втілене в багатьох документах і конвенціях про права людини. Необхідні національні закони та політики, спрямовані на підтримку та захист матерів, що годують грудьми, та малюків, для забезпечення дотримання їхніх прав.

ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ МЕТИ
Глобальна стратегія харчування новонароджених і малюків (GSIYCF) сприяє міжгалузевій співпраці та може спиратися на різноманітні партнерства заради підтримки розвитку шляхом реалізації програм та ініціатив щодо грудного вигодовування.

Джерело: http://worldbreastfeedingweek.org/
Переклад: Федорченко Максим